Prowadzimy nabór do zerówki, klasy pierwszej i siódmej. Informacje na naszych stronach internetowych. Infolinia pod numerem 698 852 692.  
[FB]

Jak powstaje perła?

Super drużyna w piątek otrzymała kolejną książkę od królowej Alfabety. Uczestnicy wyprawy mogli dopisać, narysować kolejny rozdział przygody. Każda książeczka jest zbiorem wcześniej przeżytej przygody i utrwala słownictwo. read more

Data: 17 maja 2019 Kategoria: Ogólne

dav Druga edycja konkursu czytania globalnego

We wtorek w zerówce odbyła się druga edycja konkursu czytania globalnego. Dzieci w drużynach: Dinozaury i Ćmy czytały i wyszukiwały rozsypanych po całej sali wyrazów. Przy zadaniach był doping, śmiech i dobra zabawa 🙂 read more

Data: 14 maja 2019 Kategoria: Ogólne

mde Łódź podwodna

W piątek wyruszyliśmy naszą wspólnie zbudowaną łodzią podwodną, by wydobyć z małża perłę. Wcześniej przygotowaliśmy plan budowy, projekt i grupy odpowiedzialne za każdy etap budowy. Wyprawa zakończona sukcesem. Dzieci dzięki takiej formie pracy rozwijały w sobie kompetencje społeczne, komunikacyjne i metodyczne, które są ważne w planowaniu zadań potrzebnych do realizacji  i wytrwałości w osiągnięciu celu. read more

Data: 12 maja 2019 Kategoria: Ogólne

dav Strażnicy przyrody

7 maja 2019 roku w parku imienia F. Chopina, dzieci z zerówki zasadziły pierwsze swoje drzewo, o które przez prawie dwa miesiące dbały w swojej sali. Kasztanek rozpoczął kolejny etap swojej przygody. read more

Data: 7 maja 2019 Kategoria: Ogólne

kspqLCTrW Wizyta w Teatrze Lalek Pleciuga

W czwartek 25 kwietnia grupa „0” wybrała się do Teatru Lalek Pleciuga na spektakl „Księżniczki i ziarnko grochu”. Spektakl to adaptacja klasycznych baśni Andersena – „Świniopasa” oraz „Księżniczki na ziarnku grochu” zagrana przepięknymi lalkami autorstwa wybitnego scenografa Paula Senhofsa. Młody Książę wytrwale zabiegał o serce ślicznej księżniczki. By być blisko niej został nawet świniopasem. Jednak […] read more

Data: 25 kwietnia 2019 Kategoria: Ogólne

Jajeczko – wielkanocny klasowy poczęstunek

W środę 17.04. grupa „0” zorganizowała Jajeczko, czyli wielkanocny poczęstunek.  Każde dziecko przyniosło jakąś potrawę tworząc piękny, świąteczny stół pełen tradycyjnych przysmaków. read more

Data: 17 kwietnia 2019 Kategoria: Ogólne

rpt Skąd się biorą kolory?

W piątek poszukiwacze przygód ze Szkolnej Akademii Odkrywców jako alchemicy produkowali tęczę. Dostrzegli, że tęcza to mieszanina o różnych barwach. Zależy od fali światła, która załamuje się w kropli wody. Nad tym zjawiskiem pracował Arystoteles, Izaak Newton i my:) read more

Data: 15 kwietnia 2019 Kategoria: Ogólne

„Ostereier” warsztaty językowo – plastyczne

Zerówka na zajęciach języka niemieckiego stworzyła piękne pisanki. Dzieci wykonując swoje prace utrwalały nazwy kolorów w języku niemieckim. read more

Data: 12 kwietnia 2019 Kategoria: Ogólne

Międzynarodowy Dzień Załogowych Lotów Kosmicznych.

Dzieci z grupy „0” przygotowywały się do naprawy satelity w kosmosie. Poznały  mapę nieba, która o każdej porze roku ma inne ułożenie konstelacji gwiazd. Trenowały  nałożenie nakrętki na śrubę pod wodą, w rękawicach wypełnionych powietrzem. Zaprojektowały swój własny hełm astronauty. Poznały pierwszego człowieka w kosmosie i pierwszego psa. Okazało się, że to nie Łajka była […] read more

Data: 10 kwietnia 2019 Kategoria: Ogólne

kspF4THxc Dzień Marchewki

W czwartek 04.04. z okazji Dnia Marchewki gr 0 przygotowała kukiełki z tego pysznego warzywa. read more

Data: 4 kwietnia 2019 Kategoria: Ogólne