Prowadzimy nabór do zerówki, klasy pierwszej i siódmej. Informacje na naszych stronach internetowych. Infolinia pod numerem 698 852 692.
[FB]

Podróż w głąb oceanów z Kapitanem Nemo – zajęcia przyrodnicze

Światowy Dzień Oceanów został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, by  przypominać o potrzebie ochrony świata wodnego.  Dlatego dzieci z grupy „0” we wtorek wpłynęły na głębie wiedzy o oceanach. Dowiedziały
się, jak nazywają się oceany, jaki wpływ mają na klimat oraz że pochłaniają dwutlenek węgla i są największą fabryką tlenu. Niestety oceany zmagają się obecnie z wieloma zagrożeniami, a głównym problemem są zanieczyszczenia. Dzieci przeprowadziły symulację wycieku ropy naftowej, która  tworzy na powierzchni wody cienką warstwę i staje się zgubna dla ptaków, bo myślą, że to miejsce odpoczynku. Ptaki zanurzają się w mazi, a ona skleja im pióra. Na koniec podróży grupa strażników przyrody stworzyła plakat pt” Nasz Ocean”.

Data: 4 czerwca 2019 Kategoria: Ogólne